DREAM TEAM

2016 – 2017 Winter Sports Regional Radio Dream Team.

 ————————————-

2016 Fall Sports Regional Radio Dream Team

Boy’s Cross Country

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ryan Parson – Farmington

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Max McDaniel – Festus


Ben Naegar – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Schuyler Ogden – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nathaniel Ogden – Ste. Genevieve


2016 Boy’s Cross Country Runner of the Year: Ben Naegar – Ste. Genevieve

2016 Boy’s Cross Country Coach of the Year: Bryant Wright – Festus

 

Girl’s Cross Country

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lily Uding – Festus

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Claire Meisch – Northwest

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Olivia Grein – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sarah Moore – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Allie Gibbs – Steelville


2016 Girl’s Cross Country Runner of the Year: Allie Gibbs – Steelville


2016 Girl’s Cross Country Coach of the Year: John Boyd – Ste. Genevieve

 

Football

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Luke Manion – Central

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Triston Campbell – Central

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zach Smith – DeSoto

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Caleb Keim – DeSoto

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gavin Duncan – Farmington

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tyler Sexton – Festus

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Elijah Richeson – Festus

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Matthew Williams – Fredericktown

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tony Pisoni – Fox

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Michael Keller – Hillsboro

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jacob McNees – Hillsboro

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Andrew Graves – Jefferson

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dakota Jakoubek – Jefferson

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Shane Clenin – Jefferson

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ethan Rowland – Potosi


Luke Brewster – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Riley Reihn – St. Vincent

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cole Wood – Valle Catholic

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brendan Meyer – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Coleman Keeley – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mason Skaggs – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brandon Fouts – Windsor


2016 Football Player of the Year: Michael Keller – Hillsboro


2016 Football Coach of the Year: Lee Freeman – Hillsboro

 

Boy’s Soccer

Bryce Sancegraw – Farmington


Tommy Struckman – North County
—–

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nick Parker – North County

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Austin Hotop – Perryville


Ryan Berhorst – Seckman


2016 Boy’s Soccer Player of the Year: Bryce Sancegraw – Farmington

2016 Boy’s Soccer Coach of the Year: Rob O’Keefe – North County

 

 

Volleyball

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brianna Landrum – Arcadia Valley

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brilee Henson – Bismarck

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ainslee Finch – Farmington

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kasia Kaiser – Farmington

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Madison Reynolds – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Carly Nicholson – St. Pius

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jena Otec – St. Pius

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lainey Bauman – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taylor Siebert – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Katie Duncan – Windsor


2016 Volleyball Player of the Year: Jena Otec – St. Pius


2016 Volleyball Coach of the Year: Nancy Fischer – Valle Catholic

 

+++Thank you to everyone that helped us during the Dream Team process and congratulations to all 47 of the Fall Dream Team Athletes.  We will see you after the winter sports season!