2016 FALL SPORTS DREAM TEAM

2016 Fall Sports Regional Radio Dream Team

Boy’s Cross Country

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ryan Parson – Farmington

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Max McDaniel – Festus


Ben Naegar – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Schuyler Ogden – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Nathaniel Ogden – Ste. Genevieve


2016 Boy’s Cross Country Runner of the Year: Ben Naegar – Ste. Genevieve

2016 Boy’s Cross Country Coach of the Year: Bryant Wright – Festus

 

Girl’s Cross Country

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lily Uding – Festus

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Claire Meisch – Northwest

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Olivia Grein – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sarah Moore – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Allie Gibbs – Steelville


2016 Girl’s Cross Country Runner of the Year: Allie Gibbs – Steelville


2016 Girl’s Cross Country Coach of the Year: John Boyd – Ste. Genevieve

 

Football

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Luke Manion – Central

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Triston Campbell – Central

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zach Smith – DeSoto

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Caleb Keim – DeSoto

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Gavin Duncan – Farmington

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tyler Sexton – Festus

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Elijah Richeson – Festus

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Matthew Williams – Fredericktown

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tony Pisoni – Fox

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Michael Keller – Hillsboro

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jacob McNees – Hillsboro

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Andrew Graves – Jefferson

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dakota Jakoubek – Jefferson

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Shane Clenin – Jefferson

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ethan Rowland – Potosi


Luke Brewster – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Riley Reihn – St. Vincent

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Cole Wood – Valle Catholic

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Brendan Meyer – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Coleman Keeley – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mason Skaggs – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Brandon Fouts – Windsor


2016 Football Player of the Year: Michael Keller – Hillsboro


2016 Football Coach of the Year: Lee Freeman – Hillsboro

 

Boy’s Soccer

Bryce Sancegraw – Farmington


Tommy Struckman – North County
—–

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Nick Parker – North County
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Austin Hotop – Perryville


Ryan Berhorst – Seckman


2016 Boy’s Soccer Player of the Year: Bryce Sancegraw – Farmington

2016 Boy’s Soccer Coach of the Year: Rob O’Keefe – North County

 

 

Volleyball

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Brianna Landrum – Arcadia Valley

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Brilee Henson – Bismarck

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ainslee Finch – Farmington

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kasia Kaiser – Farmington

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Madison Reynolds – Ste. Genevieve

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Carly Nicholson – St. Pius

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jena Otec – St. Pius

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lainey Bauman – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Taylor Siebert – Valle Catholic

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Katie Duncan – Windsor


2016 Volleyball Player of the Year: Jena Otec – St. Pius


2016 Volleyball Coach of the Year: Nancy Fischer – Valle Catholic

 

+++Thank you to everyone that helped us during the Dream Team process and congratulations to all 47 of the Fall Dream Team Athletes.  We will see you after the winter sports season!