Weather Alert

Area Class One and Two State Track Participants

THESE ATHLETES HAVE QUALIFIED FOR THE STATE TRACK MEET FRIDAY AND SATURDAY IN JEFFERSON CITY

CLASS ONE BOYS
SECTIONAL FINISH

DUNCAN ALCORN VIBURNUM 4TH 100 METER DASH
3RD 200 METER DASH

TY DAVIS VIBURNUM 4TH IN POLE VAULT

CLASS TWO GIRLS

SECTIONAL FINISH

HANNAH ZIMMER VAN BUREN 4TH IN 400
LANAE FLOWERS VAN BUREN 1ST IN DISCUS

MICHAIAH FELLS CRYSTAL CITY 1ST IN 100 METER HURDLES
2ND IN LONG JUMP
3RD IN 300 METER HURDLES

LILY SHIRLEY CRYSTAL CITY 4TH IN HIGH JUMP

CRYSTAL CITY GIRLS 2ND IN 4 X 400 METER RELAY

————————————————————

CLASS TWO BOYS

SECTIONAL FINISH
JONAH ROBERTS WINDSOR 1ST IN 100 METER DASH
1ST IN 200 METER DASH

KENTON SARGENT WINDSOR 3RD IN DISCUS

WINDSOR BOYS 4 X 100 RELAY 4TH
4 X 400 RELAY 2ND

RYAN GREIN VALLE 1ST IN THE 110M HURDLES
2ND IN THE 300M HURDLES
3RD IN THE TRIPLE JUMP

CORY STOLL VALLE 4TH IN 100 METER

TIMOTHY KUENZEL VALLE 4TH IN THE POLE VAULT

ISAAC LAYTON ST. VINCENT 4TH IN 400 METER

JOSEPH BEAR ST. VINCENT 3RD IN THE 800
3RD IN THE 3200

CHARLES SAUER ST. VINCENT 4TH IN THE 300M HURDLES

CALEB ROTH ST. VINCENT 4TH IN THE 800

NATHAN DAUSTER ST. VINCENT 3RD IN THE POLE VAULT

ST. VINCENT BOYS 4 X 800 M RELAY 2ND

CODY MOORE WEST COUNTY 4TH IN THE 16000

TANNER DAVIS JEFFERSON 1ST IN THE POLE VAULT

COLTON RICHARDSON JEFFERSON 3RD IN HIGH JUMP

BRANDON FLOYD JEFFERSON 2ND IN DISCUS
2ND IN SHOT PUT

QUENTIN GEIST GRANDVIEW 3RD IN JAVELIN

GIRLS

SECTIONAL FINISH

SYDNEY CASH WEST COUNTY 1ST IN 800M

KARA HOVICK WEST COUNTY 3RD IN 800M

HANNAH MYERS WEST COUNTY 4TH IN 100M
4TH IN 200M

WEST CO GIRLS 4 X 400 4TH
4 X 800 4TH

GRACE SCHRUMP ST. VINCENT 1ST IN DISCUS

MARISA COOPER ST. VINCENT 3RD IN 400M
2ND IN POLE VAULT

BROOKE VIOX VALLE 2ND IN 800M

BRYNA BLUM VALLE 3RD IN 100M HURDLES
4TH IN HIGH JUMP

KATIE KERTZ VALLE 4TH IN POLE VAULT

ERIN MUELLER VALLE 2ND IN DISCUS

ELLA BERTRAM VALLE 3RD IN SHOT PUT

VALLE GIRLS 4 X 800 1ST
4 X 400 2ND

TAYLOR FICKE GRANDVIEW 1ST IN 1600M

SARRA FAUST GRANDVIEW 4TH IN 100M HURDLES

JORDAN ZOPH GRANVIEW 3RD IN DISCUS

GRANDVIEW GIRLS 4 X 800 RELAY 3RD

CATRYN CATTOOR JEFFERSON 1ST IN DISCUS
2ND IN SHOT PUT

ASHLEY EDMOND JEFFERSON 1ST IN POLE VAULT

MADDIE EDMOND JEFFERSON 3RD IN POLE VAULT

CHENEY ERVIN JEFFERSON 1ST IN 3200M

JORDAN HEACOCK JEFFERSON 2ND IN 3200M
3RD IN 1600M

ANNA HEACOCK JEFFERSON 1ST IN 100M HURDLES
3RD IN 300M HURDLES

TAYA ALLEN JEFFERSON 2ND IN 100M HURDLES
2ND IN 300M HURDLES

KYLA ALLEN JEFFERSON 3RD IN HIGH JUMP

JENNA COURTOIS JEFFERSON 4TH IN LONG JUMP

ALEXIS ARMSTRONG JEFFERSON 4TH IN DISCUS

JEFFERSON GIRLS 4 X 400 RELAY 1ST
4 X 800 RELAY 2ND
4 X 100 RELAY 3RD

 

Connect With Us Listen To Us On