Weather Alert

FEB 19, STATE WRESTLING RECAP: DAY 2

17 OF 63 LOCAL WRESTLERS REMAIN ALIVE AT THE STATE MEET AFTER DAY 2

CLASS 1

HERCULANEUM: STARTED WITH 2, 0 REMAINING
JAMES TODARO, SO – 120

WON FIRST ROUND WITH A PIN OF ALBANY’S WILL ENGEL AT 3:21
(FRI) LOST IN THE QUARTERFINAL BY FALL AT 3:21 TO ROBERT GUTIERREZ OF TIPTON.
LOST BY FALL AT :55 TO JACOB ROBERTS OF PENNEY IN THE SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS AND HAS BEEN **ELIMINATED**

———————————————————

VALLE CATHOLIC: STARTED WITH 1, 0 REMAINING
CODY STOLL, JR – 120

WON IN FIRST ROUND. HE PINNED JACOB ROBERTS OF PENNEY AT 3:46
(FRI) LOST IN THE QUARTERFINAL BY FALL AT 1:42 TO TYLER HACHMAN OF LAWSON.
LOST 7-4 TO GAGE RUSH OF PLATTSBURG IN THE SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS AND HAS BEEN **ELIMINATED**

———————————————————

CLASS 2

STE. GENEVIEVE: STARTED WITH 10, 5 REMAINING
NATHAN GEISNER, SO. – 106

LOST FIRST ROUND 7-2 DECISION TO LUKE MOFFET OF BOLIVAR
WON IN THE FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS 4-3 OVER HUNTER WILLIAMS OF EXCELSIOR SPRINGS
(FRI) LOST BY FALL AT 4:46 TO JAKE HUFFMAN OF SAVANNAH IN THE SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS. GEISNER IS **ELIMINATED**

WES DICKENS, SR – 120

WON A FIRST ROUND 7-4 DECISION OVER LOGAN WINDSOR OF ODESSA
(FRI)ADVANCED TO THE SEMIFINAL BY PINNING HAYDEN CARLSON OF OSAGE AT 1:08
(FRI) LOST BY FALL AT 3:53 TO CONNOR BROWN OF OAK GROVE.

JARED HUMBOLT, SO – 138

LOST FIRST ROUND BY FALL AT 1:17 TO JORDAN JONES OF MEXICO
WON 7-6 OVER KADEN EHRHARDT OF SAVANNAH IN THE FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
WON BY FALL AT 4:07 IN SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS OVER COLE HARMON OF MICDS AND MOVES TO 3RD ROUND WRESTLEBACKS
LOST BY FALL AT 2:28 TO ALLEN GEORGE OF KIRKSVILLE **ELIMINATED**

AUSTIN BREWER, SR – 152

WON IN FIRST ROUND. PINNED ISAAC SWEARINGIN OF LOGAN-ROGERSVILLE AT 1:06
(FRI) ADVANCED TO SEMIFINALS WITH 10-4 DECISION OVER JOHN HEIMANN (HY-MUN) OF MOBERLY.
(FRI) LOST A MAJOR DECISION 17-6 TO OLEN BRATTIN OF PLEASANT HILL.

WADE HAHN, SO – 182

BEAT COLTON BRISTOL OF FULTON 13-7 IN FIRST ROUND
(FRI) LOST BY FALL AT 2:27 IN THE QUARTERFINAL TO IAN MEYER OF MONETT.
(FRI) WON BY DECISION 9-3 OVER DUSTIN SAUNDERS OF CENTRAL IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS AND WILL CONTINUE IN 3RD ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY MAJOR DECISION 13-5 OVER JOEL CONCANNON OF BOONEVILLE.

     GABE HARMAN, SR – 220

WON A FIRST ROUND DECISION 7-2 OVER TREY PRITCHETT OF NEVADA 

(FRI) LOST TO TOM BOLSTAD OF JOHN BURROUGHS IN THE QUARTERFINAL BY FALL AT 1:53. WILL CONTINUE IN THE SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS.
(FRI) WON BY TB 5-1 IN SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS OVER WYATT TURNER OF MEXICO AND MOVED TO 3RD ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY FALL AT 2:31 TO COLBY GERBER FROM CAMERON. **ELIMINATED**

———————————————————

POTOSI: STARTED WITH 5, 1 REMAINING

NOAH JULIETTE, FR – 106

LOST – PINNED IN FIRST ROUND BY JOEL BARRIENTOS OF MONETT AT 5:22
BEAT TYREK CUTTS OF SOLDAN 10-3 IN THE FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
LOST BY FALL IN 39 SECONDS IN SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS TO TY PRATT OF CAMERON **ELIMINATED**

JAMES BONE, SR – 138

BEAT BRANDON CARBRAY OF ST. CHARLES WEST 5-1 IN FIRST ROUND
(FRI) LOST IN QUARTERFINAL BY TECH FALL (18-2) TO JAKE BOLLINGER OF SMITHVILLE.
LOST TO ALLEN GEORGE OF KIRKSVILLE BY FALL AT 3:00 IN SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

BEN TURNBOUGH, SO. – 170

WON A MAJOR DECISION IN THE FIRST ROUND 13-4 OVER CHRISTIAN FUGATE OF MOBERLY
(FRI) LOST A 7-4 DECISION IN THE QUARTERFINAL TO KYLE ANDERSON OF CAMERON. WILL CONTINUE IN THE SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS.
(FRI) WON BY 6-3 DECISION OVER AARON HERMAN OF ST. CLAIR IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS. WILL CONTINUE TO 3RD ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY DECISION 10-4 OVER DALTON BACH OF PLEASANT HILL.

———————————————————–

CENTRAL: STARTED WITH 3, 0 REMAINING

JONATHAN GOHEEN, SR – 138

LOST A 7-6 DECISION TO COLE HARMON OF MICDS
WON IN A MAJOR DECISION (19-8) OVER STEVEN WALSER OF CAMERON IN THE FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST IN THE SECOND ROUND OF WRESTLEBACKS BY FALL AT 1:58 TO BENNY LADD OF CLINTON **ELIMINATED**

DUSTIN SAUNDERS, SR- 182

LOST BY FALL TO JAYLEN LEE OF MEXICO AT 2:38 IN FIRST ROUND
BEAT COLTEN KENADY OF BUFFALO 7-4 IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS AND WILL WRESTLE WADE HAHN OF STE. GEN IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY 9-3 DECISION TO WADE HAHN OF STE. GENEVIEVE IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

———————————————————–

…CLASS 3…

FARMINGTON: STARTED WITH 10, 5 REMAINING  

JACOB OYLER – 106

WON BY 8-5 DECISION IN FIRST ROUND OVER SKYLER HARRIS OF BRANSON
(FRI) LOST BY FALL AT 1:50 IN QUARTERFINAL TO EVAN WINDER OF HELIAS. NOW GOES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY MAJOR DECISION 8-0 OVER TEDDY HICKEY OF FORT ZUMWALT NORTH IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS AND MOVES TO 3RD ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY MAJOR DECISION 12-0 TO DALEN MOORE OF CARTHAGE **ELIMINATED**

BRAD HARMAN – 113

WON BY MAJOR DECISION 15-5 IN FIRST ROUND OVER MARCUS MURPHY OF VAN HORN
(FRI) LOST 8-5 DECISION TO JAKOB GEROW OF MCDONALD IN QUARTERFINAL. NOW GOES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS.
(FRI) WON BY FALL AT 3:52 OVER JOSHUA MCCALLISTER OF PARKWAY WEST IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS AND MOVES TO 3RD ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY DECISION 8-4 OVER JOE OMER OF WASHINGTON.

IAN ASHER – 120

LOST BY SUDDEN VICTORY 6-4 IN FIRST ROUND TO AUSTIN KINCAID OF PLATTE COUNTY
WON BY SUDDEN VICTORY 7-5 OVER TREVOR MOORE OF HILLCREST IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY SUDDEN VICTORY TO ALEX GARRETT OF WILLARD IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

DYLAN ALLEN – 138

WON BY 10-5 DECISION IN FIRST ROUND OVER AUSTIN DENSON OF FORT ZUMWALT SOUTH
(FRI) LOST BY FALL AT :38 TO NIKO CHAVEZ OF WILLARD IN QUARTERFINAL. GOES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY FALL IN 46 SECONDS TO CAINE HARRISON OF OAK PARK IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

CAMERON HAINES – 145

LOST BY DECISION 5-3 IN FIRST ROUND TO JAMES BISHIP OF WARRENTON
WON BY SUDDEN VICTORY 4-2 OVER DOMINIC HOWARD OF WEBB CITY IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY 4-2 DECISION TO CODY RAINS OF NEOSHO IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

WILLIAM SIEBERT – 152

WON BY FALL AT 1:31 IN FIRST ROUND OVER BRANDON O’CONNELL OF REPUBLIC
(FRI) ADVANCED TO THE SEMIFINAL WITH A 7-6 DECISION OVER TRISTIN LINEBERRY OF GRAIN VALLEY
(FRI) LOST AN 8-3 DECISION TO TO KYLER REA OF NEOSHO.

COLLIN HUITT – 170

WON BY FALL AT 3:42 IN FIRST ROUND OVER JACOB EATON OF FORT ZUMWALT EAST
(FRI) ADVANCED TO SEMIFINALS 13-8 OVER DALTON FENNESSEY OF UNION
(FRI) LOST IN SUDDEN VICTORY 4-2 TO ALEX HOPKINS FROM WESTMINSTER CHRISTIAN.

JARED NICKELSON – 220

WON BY 3-1 DECISION IN FIRST ROUND OVER DEIDRYCK TICHNER OF GLENDALE
(FRI) WON BY 5-1 DECISION OVER ZEELAN LANKFORD OF WARRENSBURG IN QUARTER-FINAL TO ADVANCE TO THE SEMI-FINAL
(FRI) LOST A MAJOR DECISION 9-1 TO ADRIAN HITCHCOCK FROM NEOSHO.

DEVIN SAVAGE – 285

WON BY 5-0 DECISION OVER JORDAN WILLIAMS OF OAK PARK IN FIRST ROUND
(FRI) WON BY FALL AT 3:42 OVER ZEKE WALL OF CARL JUNCTION IN QUARTER-FINAL TO ADVANCE TO SEMI-FINAL
(FRI) WON A 1-0 DECISION OVER JOSH KEYS OF CAMDENTON.

———————————————————-

DESOTO: STARTED WITH 6, 3 REMAINING

TRAE ADAMS – 132

WON BY MAJOR DECISION IN FIRST ROUND OVER CHAUNCEY ADAMS OF FORT ZUMWALT NORTH
(FRI) ADVANCED TO THE SEMIFINAL WITH A 3-1 DECISION OVER GANNON MILLARD OF NEOSHO
(FRI) LOST BY TECH FALL 18-2 TO MATT SCHMITT OF PLATTE COUNTY.

LOGAN ZIMMERMAN – 138

WON BY SUDDEN VICTORY IN FIRST ROUND OVER ALEXANDER MOROSE OF LADUE (MOROSE WAS 50-6 AND HAD 16 MORE WINS)
(FRI) LOST BY FALL AT 4:32 TO WOLFGANG CLAPPER OF GRAIN VALLEY. MOVES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY MAJOR DECISION 12-2 TO JACOB ULRICH OF BRANSON IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

MICHAEL FODGE – 152

WON BY DECISION 8-7 IN FIRST ROUND OVER DAVID LAMBETH OF ROLLA
(FRI) LOST BY 6-5 DECISION TO AVERY SCOTT OF FORT ZUMWALT SOUTH. MOVES TO 2ND ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY 7-1 DECISION OVER JARRETT VILLINGER OF WARRENTON IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS AND MOVES TO 3RD ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON A 3-1 DECISION OVER EDXEL MORALES FROM CARTHAGE.

MICHAEL MANNING – 160

LOST BY FALL IN 54 SECONDS IN FIRST ROUND TO JOHNNY BLANKENSHIP OF PLATTE COUNTY
WON BY 4-2 DECISION OVER CHRISTOPHER VIEHMANN OF FORT ZUMWALT NORTH IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY FALL AT 2:13 TO DANIEL MEIER OF CAMDENTON IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

KYLE WILLIAMSON – 220

LOST BY MAJOR DECISION 12-2 TO ADRIAN HITCHCOCK OF NEOSHO IN FIRST ROUND
WON BY FALL IN 50 SECONDS OVER ZACHARY STEELE OF FORT ZUMWALT NORTH IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY FALL AT 4:06 OVER DALTON CRUM OF BELTON.
(FRI) WON A 9-5 DECISION OVER DEIDRYCK TICHNER FROM GLENDALE.

———————————————————–

HILLSBORO: STARTED WITH 5, 0 REMAINING

NICK SHORT – 106

WON FIRST ROUND DECISION OVER MICHAEL TAYLOR OF REPUBLIC 13-9
(FRI) LOST 7-3 DECISION TO BRAYDEN BRADLEY OF BELTON IN QUARTERFINAL. GOES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY FALL IN 49 SECONDS OVER J.T. HALE OF ROCKWOOD SUMMIT IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS AND MOVES TO 3RD ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY PIN 0:23 TO DALTON KIVETT FROM NEOSHO. **ELIMINATED**

DYLAN OWENS – 120

WON FIRST ROUND BY DECISION 4-2 OVER MITCHELL ALEXANDER OF GRAIN VALLEY
(FRI) LOST TIE BREAKER 3-2 TO COLEMAN BRAINARD OF ROLLA IN QUARTERFINAL. CONTINUES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY ULTIMATE TIEBREAKER OVER SAM FRANKOWSKI OF ROCKWODD SUMMIT IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS AND MOVES TO 3RD ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST A 6-3 DECISION TO AUSTIN KINCAID FROM PLATTE COUNTY. **ELIMINATED***

JORDAN SANDERS – 126

LOST BY FALL AT 1:40 IN FIRST ROUND TO JOHNATHAN WILLIAMS OF NEOSHO
WON BY 8-6 DECISION IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS OVER KYLE CODY OF LADUE
(FRI) LOST BY FALL AT 2:26 TO DAKOTA BRONSON OF WEBB CITY IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

TRISTAN MEADOR – 160

LOST BY DECISION 4-1 TO ISRAEL ESTEBAN OF OAK PARK IN FIRST ROUND
WON BY DECISION 5-0 OVER ULYSSES THOMAS OF HAZELWOOD EAST IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY FORFEIT OVER HUNTER VANLUE OF WEBB CITY IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS AND MOVES TO 3RD ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY FALL AT 4:51 TO DANILE MEIER OF CAMDENTON **ELIMINATED**

———————————————————–

WINDSOR: STARTED WITH 4, 1 REMAINING

DIRK TUCKER – 132

WON IN FIRST ROUND BY INJURY OVER NATHAN VORTHERMS OF FORT ZUMWALT EAST
(FRI) LOST BY FALL AT :40 TO MATTHEW SCHMITT OF PLATTE COUNTY. MOVES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY FALL TO JOHNATHAN BECKETT OF REPUBLIC AT 2:54 IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

JACOB WARREN – 145

WON IN FIRST ROUND BY FALL AT 2:39 OVER JAYLYNN JENKINS OF MCCLUER
(FRI) ADVANCED TO SEMIFINAL WITH 11-1 MAJOR DECISION OVER CODY RAINS OF NEOSHO
(FRI) LOST A 3-2 DECISION TO MARKKELL MOORE OF CARTHAGE.

RYAN YARNELL – 170

WON BY MAJOR DECISION 10-0 OVER JACKSON LINDLEY OF FORT ZUMWALT SOUTH IN FIRST ROUND
(FRI) LOST 3-2 DECISION TO OTIS PEELER OF RAYTOWN SOUTH IN QUARTER-FINAL. MOVES TO 2ND ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) WON 3-1 DECISION OVER SETH VEATCH OF ROLLA IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS TO ADVANCE TO 3RD ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST A DECISION 2-0 TO ROLLA’S SETH VEATCH. **ELIMINATED**

———————————————————–

FESTUS: STARTED WITH 3,  1 REMAINING

TYLER HENSON – 138

WON BY FALL IN FIRST ROUND OVER CAMERON PICKERING OF FT. ZUMWALT NORTH AT 2:35
(FRI) LOST BY MAJOR DECISION 12-1 TO ROBERT WEBER OF BELTON IN QUARTER-FINAL. MOVES TO 2ND ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY MAJOR DECISION 21-11 OVER ALEXANDER MOROSE OF LADUE IN 2ND ROUND WRESTLEBACKS AND MOVES TO 3RD ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY PIN AT 4:49 OVER ANTONIO JENKINS-HARRIS OF HAZELWOOD EAST.

TYLER SEXTON – 195

LOST BY FALL IN FIRST ROUND TO JARED RENNICK OF WASHINGTON AT 1:41
WON BY FALL AT 2:56 OVER MARIO HUBBARD OF MCCLUER IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY FALL TO SAGE SMART OF PLATTE COUNTY AT 1:00 IN SECOND ROUND WRESTLEBACKS. ***ELIMINATED***

———————————————————-

CLASS 4

SECKMAN: STARTED WITH 6, 2 REMAINING

KAI ORINE – 106

WON BY FALL IN 46 SECONDS IN FIRST ROUND OVER HUNTER LEWIS OF LEBANON
(FRI) LOST 6-2 DECISION TO ANTHONY PISCIOTTA OF TIMBERLAND IN QUARTERFINAL. NOW GOES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY FALL IN 59 SECONDS OVER ERIC MAYFIELD OF FRANCIS HOWELL NORTH IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS TO ADVANCE TO 3RD ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY FALL AT 3:29 OVER AUSTIN DAMRON OF RAYMORE.

CAMERON FUSCO – 113

FIRST ROUND WON BY FALL AT 1:54 OVER TYLER COLLINS OF BLUE SPRINGS
(FRI) ADVANCES TO SEMIFINAL WITH 15-7 MAJOR DECISION OVER CAMERON SPIRES OF TIMBERLAND.
(FRI) WON BY FALL AT 2:33 OVER SEAN SAX FROM WAYNESVILLE. FUSCO WILL WRESTLE FOR A STATE TITLE.

ZACK DURBIN – 126

WON BY TECH FALL IN FIRST ROUND AT 4:32 OVER ANDREW YOUNG OF LEBANON
(FRI) LOST A 6-4 DECISION TO COREY WAIT OF FRANCIS HOWELL CENTRAL. GOES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY 3-0 DECISION OVER JORDAN CARSON OF LAFAYETTE IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS AND MOVES TO 3RD ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) LOST A DECISION 12-6 TO AUSTIN HANSON OF LEE’S SUMMIT NORTH. **ELIMINATED**

JACOB HUNTER – 160

WON BY 11-9 DECISION OVER DEVIN WINSTON OF PARK HILL IN FIRST ROUND
(FRI) LOST BY SUDDEN VICTORY 3-1 TO TY PURLER OF FRANCIS HOWELL IN QUARTER-FINAL. MOVES TO 2ND ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY MAJOR DECISION OVER JACOB BARTLETT OF JOPLIN 35-16
(FRI) LOST A DECISION 9-5 TO AUSTIN STOFER OF LAFAYETTE. **ELIMINATED**

———————————————————-

NORTHWEST: STARTED WITH 6, 1 REMAINING

JACOB MIRLY – 126

LOST BY FALL AT 2:20 IN FIRST ROUND TO AUSTIN HANSON OF LEE’S SUMMIT NORTH
WON BY DECISION 4-3 OVER JOSHUA GALMICHE OF MARQUETTE IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY TECH FALL TO JAKE BYRD OF JACKSON IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

CODY DUNNIGAN – 132

LOST BY TECH FALL TO DEVIN SCHWARTZKOPF OF FRANCIS HOWELL CENTRAL IN FIRST ROUND
WON BY 6-4 DECISION OVER BOBBY OWENS OF JOPLIN IN FIRST ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY MAJOR DECISION 13-3 TO CARSON MEEK OF ROCKHURST IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS **ELIMINATED**

TYLER STEGALL – 138

WON BY FALL AT 1:47 OVER LUKE HARDY OF TROY IN FIRST ROUND
(FRI) LOST TO JAKE WOODS OF LEE’S SUMMITT WEST BY 10-2 MAJOR DECISION IN QUARTERFINAL. GOES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY MAJOR DECISION 12-4 OVER DAVID MARLOW OF PARKWAY SOUTH IN 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS TO ADVANCE TO 3RD ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON A 5-0 DECISION OVER BLAKE HOPSON OF PARK HILL.

BEN STAHLMAN – 152

WON BY 5-1 DECISION IN FIRST ROUND OVER DENNIS BARNES OF JEFF CITY
(FRI) LOST 6-0 DECISION TO JESSE JEFFRIES OF FORT OSAGE IN THE QUARTERFINAL. GOES TO 2ND ROUND OF WRESTLEBACKS
(FRI) WON BY DECISION 3-0 OVER RYAN HOWERTON OF RITENOUR.
(FRI) LOST A 3-2 DECISION TO THOMAS LISHER OF PARK HILL **ELIMINATED**

CALEB CAMOCHO – 160

WON BY MAJOR DECISION 13-3 OVER JAKOB LEBAR OF PARK HILL SOUTH
(FRI) LOST BY 6-5 DECISION TO AUSTIN KELLER OF HOLT IN QUARTER-FINAL. MOVES TO 2ND ROUND WRESTLEBACKS
(FRI) LOST BY DECISION 3-1 TO DAVID HAWK FROM WAYNESVILLE ***ELIMINATED***

———————————————————–

FOX: HAD BOTH WRESTLERS ELIMINATED AND ARE NOW FINISHED COMPETING

Connect With Us Listen To Us On