Area Athletes on All-State Teams:

Sami Huck, Sr., Potosi (Class 2 1st-Team)

Kaydence Cosby, Fr., Park Hills Central (Class 2 1st-Team)

Sydney Miles, Fr., Park Hills Central (Class 2 1st-Team)

Allie Kelly, Sr., Park Hills Central (Class 2 2nd-Team)

Chloe Walker, Sr., St. Genevieve (Class 2 2nd-Team)

Isabell Basler, Sr., St. Genevieve (Class 2 2nd-Team)

Naomi Perkins, Sr., Steelville (Class 2 2nd-Team)

Gracie Wright, Jr., West County (Class 2 2nd-Team)

Adelyn Weiler, So., Valle Catholic (Class 1 1st-Team)

Abree Zipprich, Fr., Valle Catholic (Class 1 2nd-Team)

Mia Weiler, Sr., Valle Catholic (Class 1 2nd-Team)

Addyson Dement, Jr., Ellington (Class 1 2nd-Team)

 

Class 2 All-State 1st Team:

Pitchers 

Madison Bentley Sr. Diamond

Sami Huck Sr. Potosi

Harley Daniels Jr. Mt. Vernon

Jadyn Foster Sr. Skyline

 

Catcher

Rachel Rommel Jr. Malden

Taylor Howe Sr. Warsaw

*Kaydence Cosby Fr. Park Hills Central

*Evelyn Comstock So Strafford

 

Infielders

Olivia Orf Sr. Kennett

Sydney Miles Fr. Park Hills Central

Kenzie Massey Sr. East Newton

Jordan Hodges Sr. Skyline

Audrey Phillips Sr. Kennett

Kenna Wise Sr. Clever

 

Outfielders

Josey McChesney Sr. Mt. Vernon

Riley Gripka Sr. Pierce City

Caitlyn Suhrie So. Diamond

Kyra Jaco Sr. Kennett

 

Utility

*Anelle Harris Sr. Kennett

*Mollie Beeson Sr. Pierce City

*denotes tie

 

Class 2 All-State 2nd Team:

Pitchers

Handley McAtee Fr. Kennett

Allie Kelly Sr. Park Hills Central

Natalie Wilkes Jr. Sparta

Brylee Brewster Fr. Warsaw

 

Catchers

Ragan Shearrer Fr. Clearwater

Hailey Shannon Sr. Cabool

*Oletha Rich Sr. Forsyth

*Jayli Johnson Jr. College Heights

 

Infielders

Olivia Ponder Jr. Scott City

Olivia Gastineau Jr. Ava

Emmalea Cook Sr. Forsyth

Lauren Turner Fr. Diamond

Kaydence Enos So Adrian

*Grace Edge Jr. Skyline

*Chloe Walker Sr St. Genevieve

 

Outfielders

Naomi Perkins Sr. Steelville

Lexie Gastineau Jr. Ava

Kaylee Cline So Advance

Isabell Basler Sr. St. Genevieve

 

Utility

*Gracie Wright Jr. West County

*Taylor Hunt Sr. Skyline

*denotes tie

 

Class 1 All-State 1st Team:

 

 

Class 1 All-State 2nd Team: